Як дізнатися, яку швидкість підтримує мережева карта

Швидкість Інтернету залежить не лише від обраного вами тарифного плану, а й від того, якою є пропускна здатність мережевого обладнання. До нього належить маршрутизатор або мережева карта, до якої під`єднується кабель провайдера.

Користувачі можуть самостійно перевірити пропускну спроможність свого обладнання, щоб дізнатись максимально можливу швидкість підключення. Для цього необхідно переглянути технічні характеристики мережевої карти, скориставшись детальною інструкцією.

Пропонуємо покроковий план дій, які є однаковими для всіх операційних систем сімейства Windows:

1. У правому нижньому кутку екрану натиснути правою кнопкою миші на мережевий доступ та обрати пункт «Відкрити налаштування мережі й Інтернету». На пристроях з операційною системою Windows 7 одразу обирається опція «Центр мережі й спільного доступу», тому у цьому випадку пункт №2 необхідно пропустити.

2. Відкрити «Центр мереж і спільного доступу».

3. Обрати відповідний спосіб підключення (як правило, представлений під назвою Ethernet). У вікні, що відкриється, натиснути на кнопку «Властивості».

4. У новому вікні вибрати опцію «Налаштувати».

5. Обрати вкладку «Додатково», після чого у списку властивостей знайти пункт під назвою «Speed and Duplex». Зазначимо, що у російських драйверах до мережевої карти він може називатись «Скорость и Дуплекс». Натиснувши на кнопку «Значення», ви зможете побачити всі можливі варіанти підключення. Так, гігабітний Інтернет мережева карта підтримує у тому випадку, якщо серед запропонованих варіантів є значення 1000 Mbps або 1 Gbps.

У такий спосіб, усього за декілька кліків ви зможете самостійно дізнатись, яку швидкість Інтернету підтримує ваша мережева карта.