Налаштування роутера TL-WR840N

Інструкція по встановленню та підключенню роутера TP-LINK TL-WR840N

Інтернет – не розкіш, а засіб для комунікації, отримання нових знань, роботи і дозвілля. Якщо мережею користується не одна людина, а декілька (наприклад, в офісі чи у великій родині), практичніше буде придбати роутер і налаштувати на ньому безпровідне з’єднання.

Нижче пропонується покрокова інструкція по налаштуванню TP-LINK TL-WR840N від провайдера Мережа Ланет, яку може здійснити кожен користувач.

Характеристики і властивості роутера TP-LINK TL-WR840N

Коли основна мета придбання пристрою - підключити безпровідний інтернет для маленької компанії, приміщення з декількома співробітниками, квартири чи приватного будинку, то TP-LINK TL-WR840N – це найкращий варіант.

Модель оснащена невеликими кнопками для перезавантаження, увімкнення і вимкнення пристрою і Wi-Fi. Інші характеристики маршрутизатора TP-LINK TL-WR840N:

 • 4 LAN-порти, що забезпечують максимальну швидкість до 100 Мбіт/с;
 • 2 антени, які вбудовані в корпус;
 • швидкість безпровідної мережі досягає 300 Мбіт/с;
 • підтримується міст WDS;
 • кабель підключається через WAN-порт, що пропускає 100 Мбіт/с;
 • можливе підключення динамічної і статичної IP-адреси.

Установка маршрутизатора TL-WR840N має багато спільного з установкою будь-якої іншої моделі TP-LINK, тому не викличе труднощів у тих користувачів, які уже приєднували роутери до ПК. Зазвичай відгуки про функціонування роутера залишаються позитивними.

Як встановити і підключити TP-LINK TL-WR840N?

Якщо пристрій щойно придбаний на заміну тому, який вийшов з ладу, для початку треба під’єднати його до інтернет-кабелю. Установка і підключення TP-LINK TL-WR840N починається з наступних кроків:

1.Кабель живлення приєднується до пристрою і розетки.

2.Далі кнопка «Вкл./викл.», що розташована на задній стороні корпуса, вмикає роутер.

3.Коли на передній частині з’являться індикатори, слід приєднати інтернет-кабель Мережі Ланет до відповідного WAN-роз’єму, який розташований зліва і має синій колір.

4.Мережевим кабелем через оранжеві виходи роутер з’єднується з іншими гаджетами. Раз’ємів вистачить, щоб забезпечити 4 пристрої провідним інтернетом. Якщо користувачів більше, тоді необхідно налаштувати Wi-Fi для роутера TP-LINK TL-WR840N, що дозволить заходити в інтернет з різних гаджетів (планшетів, смартфонів).

5.Мережева карта ПК/ноутбука повинна мати виставлений автоматичний режим, щоб можна було коректно отримати мережеві налаштування.

Як підключити Wi-Fi модем для маршрутизатора? У випадку, коли вихід в інтернет виконується через модем, його можна під’єднати до роутера мережевим кабелем, який іде в комплекті. При цьому сторона модема підключається по LAN, а TP-LINK WR840N – по WAN.

Детальна інформація про те, як встановити Wi-Fi модем, написана в інструкції, що є у стандартній комплектації.

Налаштування інтернету і вхід в панель управління роутера TL-WR840N

У випадках, коли гаджет взяли у попереднього власника або він раніше був налаштований на з’єднання з іншою мережею, рекомендується скинути всі параметри, затиснувши Reset-кнопку на 10 с. При цьому маршрутизатор повинен бути увімкненим.Також бажано подивитися, яка стоїть прошивка роутера TP-LINK TL-WR840N, і замінити її останньою версією. Завантажувати свіжу прошивку варто тільки на сайті виробника, інакше в майбутньому можна отримати проблеми при налаштуванні роутера.

Після того, як маршрутизатор приєднався до комп’ютера через інтернет-кабель, необхідно:

1.Відкрити браузер (Google Chrome, IE, Edge, Mozilla Firefox і інші).

2.Зайти за адресою tplinkwifi.net.

3.Дочекатися завантаження вікна з авторизацією, яке запросить ввести ім’я користувача і пароль.

4.Перевернути роутер і на зворотньому боці знайти заводські параметри, де вказано Username і Password (в обох варіантах це «admin»). Надалі необхідно замінити заводський пароль «admin» для підвищення безпеки.

5.Зліва треба знайти вкладку «Мережа», а під нею підменю «WAN». У випадаючому меню «Тип підключення» встановлюється стандартна «Динамічна IP-адреса». Користувачам, які не знають,як налаштувати модем TP-LINK, також слід обрати «Динамічна IP».

6.В підменю «Клонування MAC-адреси» в полі «WAN» треба вказати актуальну MAC-адресу маршрутизатора, а нижче вписується адреса ПК, з якої користувач зайшов в налаштування пристрою.

7.Натиснути кнопку збереження налаштувань.

Підключення і налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR840N відбувається через MAC-адресу, тому користувач може або авторизуватися в особистому кабінеті по MAC-адресі маршрутизатора, або вручну скопіювати MAC-адресу діючого гаджета в роутер через кнопку клонування. Порівняння способів показує, що другий варіант практичніший: якщо треба буде вимкнути маршрутизатор і приєднати кабель напряму до комп’ютера/ноутбука, то інтернет-з’єднання продовжить роботу, не потребуючи корегувань.

Основне налаштування роутера TP-LINK TL-WR840Nзавершено, пристрій буде функційонувати в автоматичному режимі, а доступ до мережі відбувається через інтернет-кабель.

Як Wi-Fi налаштувати?

Необхідні дані містяться на вкладці «Безпровідний режим» в першому підменю «Основні налаштування». Треба придумати назву мережі, яка буде виділяти її зі списку інших безпровідних підключень, і поставити галочку на включення.

Закінчується стандартне налаштування Wi-Fi в підменю «Захист безпровідного режиму». На ньому рекомендується обрати один із найбільш надійних та універсальних режимів – WPA-PSK/WPA2-PSK. Це підключення підійде і щоб налаштувати модем роутером.

Потім рекомендуєтся виставити:

 • Аутентифікацію через WPA2-PSK;
 • Вид шифрування AES;
 • Швидкість бездротової мережі досягає 300 Мбіт/с;
 • Ускладнений пароль, за допомогою якого буде відбуватися підключення до безпровідної мережі (особливості – довжина понад 8 символів, наявність знаків, букв латинського алфавіту і цифр);

Щоб налаштування модему Wi-Fi було успішним, слід зберегти всі зміни.

Наступні зміни і захист налаштувань будуть відбуватися в цьому ж меню.

За цією інструкцією також проводиться налаштування Wi-Fi модема для TP-LINK TL-WR840N, і всіх роутерів даного виробника серії Wireless N.

Як налаштувати IPTV через роутер TP-LINK TL-WR840N?

Коли завершилося налаштування підключення до інтернету через придбаний маршрутизатор, можна приступити до налаштування роботи цифрового телебачення від Мережі Ланет.

Налаштування IPTV для маршрутизатора TP-LINK TL-WR840N проводиться через те ж меню, через яке відбувалося підключення до Wi-Fi. Для цього зліва вибирається «Мережа» і підменю «IPTV».

 • У відкритому вікні вмикається IGMP Proxy;
 • З режимів виставляється «Міст»;
 • Слід обрати головний LAN-порт, до якого буде підключатися консоль чи приставка (якщо телебачення приєднано до третього роз’єму, треба поставити LAN3).

В інструкції розказано, як правильно налаштувати Wi-Fi роутер для роздачі інтернету і підключення цифрового телебачення. З інструкцією може справитися навіть користувач-початківець. Важливий момент: чітко слідувати рекомендаціям, не забуваючи зберігати зміни.

Якщо ви не знаєте, як налаштувати роутер TP-LINK TL-WR840N на вашому пристрої чи в процесі роботи виникають помилки, зв’яжіться з нашими спеціалістами - вони готові в короткі строки приїхати на виклик і грамотно підключити маршрутизатор.

Інтернет-провайдер Мережа Ланет (Україна) надає популярні послуги з підключення до мережі, цифрового і аналогового телебачення. Якість запропонованих робіт залишається на високому рівні, а число задоволених користувачів росте з кожним роком.