Як роздати Інтернет з ноутбука на Windows 10 Мережа Ланет

У вас є комп'ютер з Інтернетом, а також бажання використовувати Інтернет не тільки на ньому, а ще й на інших девайсах? Здавалося б, просте завдання – поділитися сигналом, у одного взяти, а іншим роздати, але тільки от як це реалізувати?

Якщо судити за кількістю гугл-запитів «чи можна роздати Інтернет з ноутбука» або ж «як налаштувати вай фай на ноутбуці Віндовс 10», то подібні питання хвилюють багатьох.

Можливо, ви не знали, але практично будь-який ПК, що оснащений вбудованим wifi-адаптером, можна використовувати як роутер. Сьогодні ми крок за кроком пройдемо весь шлях, аби з'ясувати, як роздати wifi з ноутбука.

Давайте спочатку визначимо, для чого ж це потрібно. Наприклад, у вас є лептоп, Інтернет туди надходить за допомогою кабелю. Деякі користувачі помиляються, вважаючи, що для бездротового з'єднання обов'язкова наявність маршрутизатора. Цілком реально обійтися без нього, використовуючи ваш лептоп як роутер, щоб користуватися Інтернетом на мобільному телефоні, планшеті або будь-якому іншому пристрої. Цю корисну функцію ми розкладемо по поличках, аби надалі у вас більше не виникало питань.

Головне, що вам знадобиться, – сам Інтернет. Сигнал може надходити через кабель Ethernet або модем 3G – не має значення, важливо тільки те, щоб він надходив. Звісно, на ноуті має бути wifi-адаптер зі встановленим і актуальним драйвером. Як правило, у «десятки »Windows цей драйвер є за замовчуванням. Ось, власне, й усі умови.

Отже, роздача вай фай з ноутбука може відбуватися різними способами:

  • Мобільний hot spot. Чудова вбудована функція «десятки» (починаючи з версії 1607), за її допомогою можна ділитися Інтернетом.
  • Роздати вай фай з ноутбука Windows 10 можливо також старим перевіреним методом – через командний рядок (потрібно бути більш-менш впевненим користувачем, щоб не розгубитися, побачивши чорний екран).

Вбудована функція «мобільний hot spot»

Тут все просто. Виконайте почергово такі дії:

  • Заходимо в «Параметри» за допомогою кнопки «Пуск».
  • Відшукуємо «Мережа та Інтернет», потім, власне, цю саму опцію – «Мобільний хот-спот».
  • Там є пункт про спільне користування, знаходимо ваш вид підключення. Не забуваємо натиснути «Змінити».
  • Відкриється форма, де вводяться майбутні логін і пароль. Вони стануть в нагоді користувачам, які захочуть приєднатися до Мережі. Збережіть їх.
  • Потім тягнемо тумблер в активний режим, тим самим дозволяючи користуватися Мережею на інших девайсах. Справу зроблено!

Цим простим способом вам вдасться підключити до восьми девайсів. Потрібно відключитися? Панель завдань: «Доступ до Інтернету».

Такий варіант дозволить поділитися Інтернетом швидко й просто, за кілька кліків, особливо не вдаючись у деталі процесу.

Отримати вай фай з ноутбука завдяки командному рядку

Цей спосіб складніший, але дорогу здолає той, хто не топчеться на місці. Дійте таким чином:

  • Клікаєте правою клавішею миші на «Пуск», потім «Виконати» (неодмінно з правами адміністратора), копіюєте по черзі кілька команд:
    • netsh wlan show drivers – так ви дізнаєтеся, чи підтримується взагалі бездротова роздача. У вікні відшукайте пунктик, де білим по чорному буде вказано, що розміщена мережа підтримується.
    • netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=X key=Y, тут іксом позначається логін, а ігреком – пароль (він повинен бути від восьми символів). Цією командою ви створите точку доступу, якою вже незабаром зможете користуватися.
    • netsh wlan start hostednetwork – відбувається запуск у роботу.
  • Сміливо натискайте правою клавішею мишки на «Пуск», знаходьте «Мережеві підключення», тією ж таки правою кнопкою виберіть ваше підключення, після цього – «Властивості».
  • Вас цікавить вкладка «Доступ»: тут потрібно дозволити іншим користувачам під'єднатися до Інтернету. Наостанок клікніть на ваше підключення. Готово!

Коли буде потрібно завершити роздачу, стане в нагоді команда netsh wlan stop hostednetwork – і все, доступ до Інтернету знову тільки на вашому комп'ютері.

Ноутбук як точка доступу – часом зручне та оптимальне рішення. Однак, є декілька нюансів. По-перше, швидкість такого спільного зв'язку відчутно скоротиться, якщо порівнювати зі швидкістю, яка була б в разі прямого підключення. Інший момент – ваш основний пристрій доведеться тримати весь час увімкненим. Коли він опиняється в режимі очікування, сну або перезавантаження, то точка доступу на ноутбуці перестає працювати, для поновлення передачі даних знадобиться заново почати його використання.

Створити точку доступу wifi Windows 10 – це означає роздати wifi з ноутбука буквально за кілька хвилин, а далі користуватися собі на втіху. Ось тільки цей метод не завжди завершується успіхом, подекуди підключення не вдається, і система видає помилку.

Наостанок розглянемо найтиповіші ситуації, внаслідок яких може не вийти поділитися Інтернетом:

  • У вас на компі або ноуті немає wifi-адаптера. Або він в принципі є, але не встановлений або застарів драйвер до нього.
  • Ви надсилаєте команди без прав адміністратора.
  • Спільному доступу іноді перешкоджають фаєрволи антивірусів.