Ланет vs медіагрупи: Верховний Суд зобов'язав АМКУ провести розслідування про монополію на телеринку

Верховний Суд розглянув касаційну скаргу Мережі Ланет про бездіяльність Антимонопольного комітету та ухвалив остаточне рішення на нашу користь

Ланет vs медіагрупи: Верховний Суд зобов'язав АМКУ провести розслідування про монополію на телеринку

19 січня 2023 року Верховний Суд розглянув касаційну скаргу Мережі Ланет у справі про бездіяльність Антимонопольного комітету, який відмовився розслідувати атаку олігархічних медіагруп на нашу компанію. Суд вирішив скасувати постанову Апеляційного суду та остаточно залишити в силі рішення Господарського суду від січня 2022 року.

Таким чином АМКУ зобов'язаний розглянути нашу скаргу про зловживання медіагрупами своїм монопольним становищем.

Нагадаємо, українські медіагрупи (Медіа Група Україна, StarLightMedia, 1+1 media та Inter Media Group) розпочали тиск на Мережу Ланет у березні 2021 року. Спочатку комерційний директор StarLight Digital (телеканали ICTV, Новий канал, СТБ та ін., що входять до орбіти StarLightMedia, яка належить українському олігарху Віктору Пінчуку) Микола Фаєнгольд повідомив про розірвання договорів з медіагрупами. Разом з цим була озвучена умова, за якої дострокового розірвання договорів вдасться уникнути — підвищення ціни за права на ретрансляцію для Мережі Ланет на 30%.

Після розірвання договорів Мережа Ланет надіслала заяву Антимонопольному комітету, вказавши на антиконкурентні дії з боку чотирьох найбільших українських медіагруп. Але у серпні 2021 року АМКУ відмовився ухвалювати будь-яке рішення щодо нашого звернення. Тому ми оскаржили бездіяльність Комітету в суді, адже вважаємо, що це — ухилення від його прямого обов'язку.