Як збільшити швидкість Wi-Fi мережі

Роутер – корисний, дуже потрібний пристрій в кожному будинку. Адже завдяки цій маленькій пластиковій коробочці ви отримуєте не просто доступ до Всесвітньої павутини, а ще й з будь-якій кількості пристроїв, до того ж, по бездротовій мережі. Якщо ще років 10-15 тому це здавалося чимось унікальним, то зараз наявність роутера не розкіш, а необхідність – цим уже нікого не здивуєш. У користувачів виникають нові вимоги – до якості з'єднання, високої швидкості Wi-Fi мережі.

Провайдер надає канал шириною в 1 Гбіт/с, а тест швидкості Wi-Fi видає не більше 20-30 Мбіт/с. Знайомі випадки? Давайте розберемося, в чому причини та як поліпшити швидкість Інтернету у Wi-Fi мережі.

Швидкість і стабільність кабельного з'єднання вища, ніж бездротового. Може проявлятися проблема невідповідності швидкості, частих дисконнектів, які не залежать ні від часу, ні від завантаженості. Ось кілька факторів, які впливають на якість роботи Wi-Fi мережі:

  • технічні можливості самого роутера – більш бюджетні варіанти оснащені антенами меншої потужності, виробник може заощадити на кількості оперативної пам'яті і на чіпсеті;
  • стандарт роботи роутера – від нього залежить максимальна швидкість передачі даних, яку він може видати. Наприклад, якщо роутер стандарту 802.11g – максимальна його швидкість 54 Мбіт/с. Сучасний стандарт 802.11n – такі роутери видають максимальну швидкість до 600 Мбіт/с;
  • застаріла прошивка роутера;
  • віддаленість роутера від пристроїв, що підключаються – чим далі, чим більше стін, тим сигнал може бути гірший;
  • кількість гаджетів, що підключаються – пам'ятайте, що ширина каналу стандартна, а тому швидкість завжди ділитися рівними частинами на всі пристрої, які одночасно підключаються.

Перш ніж усувати проблеми, рекомендуємо виміряти швидкість Wi-Fi, переконатися, що вона дійсно низька. Якщо з кабельним з'єднанням проблем немає, а бездротове "кульгає", скористайтеся одним із способів, що наведені нижче.

Зміна каналу Wi-Fi мережі.

На швидкість підключення по Wi-Fi впливає ситуація, коли одна мережа накладається на іншу, створюючи перешкоди. Ви можете за допомогою спеціальних програм спробувати визначити найменш завантажений канал і встановити його в налаштуваннях роутера. Або поекспериментувати з різними каналами, перевіривши таким чином, на якому працює найбільш стабільно. Якщо виставлений конкретний канал, поставте Авто.

Зміна частоти.

Сусідні вай-фай мережі, які працюють на одній частоті з вашої, можуть погіршувати якість роботи. Краща частота – це 5 GHz. Проблема тільки в тому, що не всі роутери її підтримують.

Режим роботи 802.11n.

У більшості випадків, у налаштуваннях роутера встановлено автоматичний режим роботи (шукайте пункт «Mode»). Рекомендуємо замінити його на «11n Only». В цьому ж меню налаштувань змініть ширину каналу на 40 MHz. Збережіть зміни та перезавантажте роутер. Зверніть увагу, якщо після цього зникло Wi-Fi з'єднання на деяких пристроях, значить вони не підтримують режим роботи 802.11n.

Зміна шифрування.

Багато роутерів можуть ще працювати на старому методі шифрування WPA, який вже не вважається безпечним. Він не забезпечує належний захист бездротової мережі та може впливати на швидкість. Встановіть шифрування WPA2-PSK (якщо було інше).

Оновлення прошивки.

Кожна нова версія ПО для роутерів поліпшується та допрацьовується. Перевірте на сайті виробника наявність нової прошивки та встановіть її. У багатьох випадках після цього швидкість поліпшується.

Сподіваємося, що якийсь із цих способів допоміг вам вирішити проблему, і шукати в Google як перевірити швидкість Wi-Fi роутера найближчим часом не доведеться.