Час діяти!

«Пропаганда — форма комунікації, спрямована на поширення фактів, аргументів, чуток та інших відомостей для впливу на суспільну думку на...

Час діяти!

Взявши до уваги побажання абонентів та звернення Голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, Мережа Ланет тимчасово призупинила трансляцію сумнозвісних російських телеканалів.

Ми дуже вдячні за численні позитивні відгуки. Також хочемо запропонувати вам ознайомитися з хронікою подій, які мають безпосереднє відношення до антиукраїнської пропаганди. Сподіваємось, що дана інформація допоможе краще зрозуміти ситуацію, яка склалась в інформаційному просторі України.

 • 13 лютого Російська Громадська колегія зі скарг на пресу опублікувала Рішення, в якому, зокрема, йдеться про наступне:

  «2.4. Находя ситуацию расширения и укрепления присутствия пропаганды в сфере массовой информации России определенно ненормальной, Коллегия считает необходимым обратить на неё внимание журналистского сообщества, средств массовой информации как на репутационно рискованную для добросовестной журналистики. И уже по этой причине заслуживающую как серьёзной профессиональной дискуссии, так и общественного мониторинга.»

 • 2 березня керівники найбільших українських телевізійних груп написали відкритий лист російським колегам, в якому попросили відкрито, виважено та об'єктивно висвітлювати події, що відбуваються в Україні.

 • 2 березня Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко запропонував операторам кабельних мереж тимчасово виключити канали «Росія 24» та «ОРТ».

 • 11 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення закликала провайдерів програмної послуги і кабельних операторів припинити ретрансляцію російських телеканалів.

 • 13 березня російська ініціативна група звернулась з приводу проведення Конгресу інтелігенції «Проти війни, проти самоізоляції Росії, проти реставрації тоталітаризму».

 • 17 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення попередила провайдерыв програмної послуги щодо відповідальності за порушення вимог чинного законодавства України.

 • 19 березня у Москві відбулося засідання антивоєнного Конгресу інтелігенції, під час якого було сказано наступне:

  «...Даже в советское время, даже сталинско-брежневская пропаганда никогда не позволяла себе подобных форм. Это неслыханно...»

 • 20 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулась до суду щодо заборони ретрансляції 4 російських телеканалів.

 • 20 березня Вчена рада Інституту журналістики Київського національного універ­ситету ім. Тараса Шевченка опублікувала рішення, в якому зазначено, що для України залишається єдиний вихід - вимкнути ретрансляцію тих російських каналів, які порушують українське законодавство, а також Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Також пропонуємо до вашої уваги наступні матеріали: